W gminie Wińsko zakończyło się liczenie głosów oddanych w wyborach samorządowych. W wyborach na Wójta Gminy Wińsko zwyciężyła obecna wójt – Jolanta Krysowata-Zielnica, na którą zagłosowało 2035 osób (50.37% oddanych głosów – brak drugiej tury).

W skład Rady Gminy Wińsko wejdą Mirosław Marian Kilanowski, Beata Jaworska, Agnieszka Bulanda, Regina Grębosz, Zdzisław Józef Miłuch, Agnieszka Julia Bartoszek, Józef Jan Kaczmarek, Krzysztof Rudnicki, Wojciech Sergiusz Medyński, Henryk Józef Sawczyn, Agnieszka Marzena Karasińska, Małgorzata Wincenciak-Podbucka, Julianna Agata Wdowiak, Jacek Kubiński i Wiesław Stępień.

Poniżej przedstawiamy wyniki osiągnięte przez wszystkich kandydatów na wójta i radnych.

Wybory na Wójta Gminy Wińsko:

1. KRYSOWATA-ZIELNICA Jolanta, 2035 głosów,
2. OLEJNICZAK Dariusz Piotr, 1011 głosów,
3. WAWRZYNIAK Adrian Sławomir, 994 głosy.

Wybory do Rady Gminy Wińsko:

Okręg wyborczy Nr 1
1. CYGAN Adam Jan, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 14 głosów,
2. MOCZYDŁOWSKI Daniel Michał, KWW WSPÓLNIE DLA GMINY WIŃSKO – 94 głosy,
3. GOŁĄB Czesław Apolinary, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 62 głosy,
4. KILANOWSKI Mirosław Marian, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 115 głosów.

Okręg wyborczy Nr 2
1. WRÓBEL Teresa Barbara, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 22 głosy,
2. JAWORSKA Beata, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 116 głosów,
3. KISIELEWICZ Ryszard, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 108 głosów,
4. SZYNDLAR Andrzej Stanisław, KWW ANDRZEJA SZYNDLARA – 56 głosów.

Okręg wyborczy Nr 3
1. WISZNIOWSKI Józef, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 31 głosów,
2. WIDERSKA Klaudia Taida, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 80 głosów,
3. BULANDA Agnieszka, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 180 głosów.

Okręg wyborczy Nr 4
1. MARCINKOWSKI Adam. lat 34, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 144 głosy,
2. GRĘBOSZ Regina, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 208 głosów.

Okręg wyborczy Nr 5
1. SZUMLAŃSKI Franciszek Kazimierz, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 50 głosów,
2. ROMANOWSKI Wojciech Szczepan, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 54 głosy,
3. MIŁUCH Zdzisław Józef, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 146 głosów.

Okręg wyborczy Nr 6
1. BARTOSZEK Agnieszka Julia, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 73 głosy,
2. ŻELICHOWSKI Jacek Piotr, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 54 głosy.

Okręg wyborczy Nr 7
1. KACZMAREK Józef Jan, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 119 głosów,
2. OKIENKO Agnieszka, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 88 głosów.

Okręg wyborczy Nr 8
1. ROSA Jadwiga Teresa, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 115 głosów,
2. RUDNICKI Krzysztof, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 145 głosów.

Okręg wyborczy Nr 9
1. BORKOWSKA Teresa Rozalia, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 45 głosów,
2. POŹNIAK Kamil Jacek, KWW WSPÓLNIE DLA GMINY WIŃSKO – 61 głosów,
3. MEDYŃSKI Wojciech Sergiusz, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 152 głosy,
4. PAWŁOWSKI Lech, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 95 głosów.

Okręg wyborczy Nr 10
1. SAWCZYN Henryk Józef, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 274 głosy,
2. KIAŁKA Maciej, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 206 głosów.

Okręg wyborczy Nr 11
1. FRĄSZCZAK Anna Agnieszka, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 20 głosów,
2. MAZIARZ Kazimierz Tadeusz, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 109 głosów,
3. KARASIŃSKA Agnieszka Marzena, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 132 głosy.

Okręg wyborczy Nr 12
1. FILA Lesław Adam, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 68 głosów,
2. PAWLIK Krzysztof, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 54 głosy,
3. WINCENCIAK-PODBUCKA Małgorzata, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 106 głosów.

Okręg wyborczy Nr 13
1. POPIELARZ Beata. lat 47, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 26 głosów,
2. NIEDZIELSKI Marian, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 64 głosy,
3. WDOWIAK Julianna Agata, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 70 głosów.

Okręg wyborczy Nr 14
1. ŻELIŹNIAK Barbara, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 25 głosów,
2. WILK Ewa Anna, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 49 głosów,
3. KUBIŃSKI Jacek, KWW JACKA KUBIŃSKIEGO – 66 głosów.

Okręg wyborczy Nr 15
1. ZAJĄC Grzegorz Łukasz, KOMITET WYBORCZY PSL – 93 głosy,
2. WAWRZYNIAK Adrian Sławomir, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 22 głosy,
3. RAFAŁKO Jolanta Maria, KWW DARIUSZA OLEJNICZAKA – 66 głosów,
4. STĘPIEŃ Wiesław, KWW JOLANTY KRYSOWATEJ – 100 głosów,
5. TERESZKIEWICZ Krystyna Małgorzata, KWW KRYSTYNY TERESZKIEWICZ – 39 głosów.