Wybory na Burmistrza Ścinawy zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem Krystiana Kosztyły, który przez kolejne 5 lat będzie rządził Ścinawą przy mocnym wsparciu 11 radnych, wybranych z listy jego komitetu wyborczego.

W radzie miejskiej przyszłej kadencji zasiądą Marek Andrzej Szopa, Monika Żogalska, Krzysztof Józef Marek, Monika Elżbieta Gierus, Renata Stanisława Kudzia, Henryk Stanisław Kozak, Agnieszka Agata Parzyńska, Jerzy Karol Sztaba, Irena Chrystyna, Anna Agnieszka Kasiorek, Jan Śliwa, Zbigniew Kazimierz Kras, Edward Sitarski, Mariusz Jerzy Mostowski i Marek Waldemar Barylak.

Wyniki wyborów na Burmistrza Ścinawy:

1. HOLDENMAJER Andrzej, 1187 głosów,
2. KOSZTYŁA Krystian Stanisław, 3119 głosów.

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Ścinawie:

Okręg wyborczy Nr 1
1. ANDRACHIEWICZ Marek Piotr, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 111 głosów,
2. TRUBICKI Artur, KWW BLIŻEJ LUDZI – 108 głosów,
3. SZOPA Marek Andrzej, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 161 głosów.

Okręg wyborczy Nr 2
1. HOLDENMAJER Andrzej, KWW ANDRZEJA HOLDENMAJERA – 94 głosy,
2. DĄBROWSKI Arkadiusz Sylwester, KWW BLIŻEJ LUDZI – 177 głosów,
3. ŻOGALSKA Monika, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 183 głosy.

Okręg wyborczy Nr 3
1. PTASZYŃSKI Wiesław, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 82 głosy,
2. WILGOSZ Arkadiusz Donat, KWW ANDRZEJA HOLDENMAJERA – 47 głosów,
3. ADAMSKA Agata, KWW BLIŻEJ LUDZI – 45 głosów,
4. MAREK Krzysztof Józef, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 86 głosów.

Okręg wyborczy Nr 4
1. KOZAK Zbigniew, KWW ANDRZEJA HOLDENMAJERA – 17 głosów,
2. KOMINIARCZUK Norbert Bernard, KWW BLIŻEJ LUDZI – 34 głosy,
3. BUDZIŃSKI Karol Kamil, KWW STRAŻACY – 91 głosów,
4. GIERUS Monika Elżbieta, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 106 głosów.

Okręg wyborczy Nr 5
1. KRYSA Małgorzata Iwona, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 41 głosów,
2. ŻUBROWSKA Ewa, KWW ANDRZEJA HOLDENMAJERA – 22 głosy,
3. KONANIEC Krzysztof Antoni, KWW BLIŻEJ LUDZI – 69 głosów,
4. STRUSKA-FLUNT Patrycja Wioletta, KWW SPRAWIEDLIWY SAMORZĄD – 41 głosów,
5. KUDZIA Renata Stanisława, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 133 głosy.

Okręg wyborczy Nr 6
1. ŁUCKI Kazimierz, KWW ANDRZEJA HOLDENMAJERA – 80 głosów,
2. SZYMAŃSKI Daniel Marek, KWW BLIŻEJ LUDZI – 57 głosów,
3. KOZAK Henryk Stanisław, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 127 głosów.

Okręg wyborczy Nr 7
1. CICHUTA Rafał Sebastian, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 88 głosów,
2. LITWA Jolanta Wiesława, KWW ANDRZEJA HOLDENMAJERA – 27 głosów,
3. NOWICKI Marcin Damian, KWW BLIŻEJ LUDZI – 17 głosów,
4. JAMROZIK Marta, lat 37, KWW SPRAWIEDLIWY SAMORZĄD – 53 głosy,
5. PARZYŃSKA Agnieszka Agata, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 161 głosów.

Okręg wyborczy Nr 8
1. HAŁAS Jan, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 17 głosów,
2. JAGIEŁŁO Włodzimierz Adam, KWW ANDRZEJA HOLDENMAJERA – 50 głosów,
3. SZTABA Jerzy Karol, KWW BLIŻEJ LUDZI – 105 głosów,
4. PODGÓRSKA Renata Alicja, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 54 głosy.

Okręg wyborczy Nr 9
1. PAŁAC Paweł Szymon, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 52 głosy,
2. CHAŁUPA Halina Elżbieta, KWW ANDRZEJA HOLDENMAJERA – 104 głosy,
3. CHRYSTYNA Irena, KWW IRENY CHRYSTYNA – 162 głosy,
4. STACHÓW Marian Andrzej, KWW BLIŻEJ LUDZI – 32 głosy,
5. KUCY Agnieszka Bernadetta, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 6 głosów.

Okręg wyborczy Nr 10
1. SKRZYNIARZ Danuta, KOMITET WYBORCZY PSL – 65 głosów,
2. SIWAK Łukasz, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 36 głosów,
3. KASIOREK Anna Agnieszka, KWW ANDRZEJA HOLDENMAJERA – 75 głosów,
4. RUDYK Piotr, KWW BLIŻEJ LUDZI – 40 głosów,
5. PAŁAC Aneta Agnieszka, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 27 głosów.

Okręg wyborczy Nr 11
1. BARAN Wiesław, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 41 głosów,
2. JASTRZĘBSKI Czesław Wincenty, KWW IRENY CHRYSTYNA – 80 głosów,
3. ŚLIWA Jan, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 104 głosy.

Okręg wyborczy Nr 12
1. GĘBALSKA Maria Teresa, KWW ANDRZEJA HOLDENMAJERA – 73 głosy,
2. REKA Grzegorz Jan, KWW BLIŻEJ LUDZI – 16 głosów,
3. KRAS Zbigniew Kazimierz, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 89 głosów.

Okręg wyborczy Nr 13
1. STACHÓW Sebastian Michał, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 141 głosów,
2. TOMCZYSZYN Stanisław, KWW ANDRZEJA HOLDENMAJERA – 65 głosów,
3. SITARSKI Edward, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 159 głosów.

Okręg wyborczy Nr 14
1. SAJAK Andrzej Michał, KWW STRAŻACY – 76 głosów,
2. MOSTOWSKI Mariusz Jerzy, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 139 głosów.

Okręg wyborczy Nr 15
1. KIETLA Krystyna, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 30 głosów,
2. HULEWICZ Jan Piotr, KWW BLIŻEJ LUDZI – 17 głosów,
3. BARYLAK Marek Waldemar, KWW STRAŻACY – 134 głosy,
4. SZEBESZOWICZ Józef, KWW KRYSTIAN KOSZTYŁA – 48 głosów.