Znane są już nazwiska prawie wszystkich radnych gminy Wołów w nadchodzącej kadencji. Zwycięzcę wyborów na burmistrza poznamy dopiero za 2 tygodnie.

W Radzie Miejskiej zasiądą: Krystyna Jadwiga Paszkowska, Barbara Jagodzińska, Marta Magdalena Mosiek, Robert Andrzej Stępień, Zenon Stanisław Bujacz, Grażyna Racka, Łukasz Tadeusz Ciołek, Rafał Lucjan Borzyński, Emilia Barbara Świątek, Małgorzata Hermaszewska, Waldemar Rutowicz, Krzysztof Kazimierz Rzeszowski, Janusz Czarnowski, Marian Grzegorz Szpak, Grzegorz Karol Tymczyszyn, Jan Bronisław Tomków, Wiesława Sawa, Krzysztof Mucha oraz Agnieszka Joanna Łukaszewska.

Mandat radnego uzyskali także obecny burmistrz Wołowa – Dariusz Chmura i jego kontrkandydat w wyborach na burmistrza – Paweł Czarny. Który z nich zostanie radnym, a który burmistrzem, rozstrzygnie się już 4 listopada, podczas II tury wyborów. Wtedy również dowiemy się kto i z której listy uzupełni skład Rady Miejskiej w Wołowie.

Wyniki wyborów na Burmistrza Wołowa:

1. CHMURA Dariusz, 4462 głosy, 47.96%, druga tura,
2. CIOŁEK Łukasz Tadeusz, 1438 głosów, 15.46%,
3. CZARNY Paweł, 3404 głosy, 36.59%, druga tura.

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Wołowie:

Okręg wyborczy Nr 1
Lista nr 10 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. ŁAZIK Paweł – 106 głosów,
2. PASZKOWSKA Krystyna Jadwiga – 157 głosów,
3. SERWATYŃSKI Przemysław – 24 głosy,
4. LASKA Irena – 71 głosów,
5. CIEŚLIK Robert Józef – 40 głosów,
6. SAPOŻNIKOW Tomasz – 36 głosów,
7. ORACZEWSKA Małgorzata Maria – 51 głosów,
8. SROGA Andrzej Aleksander – 85 głosów.

Lista nr 15 – KWW WOŁOWSKA KOALICJA OBYWATELSKA
1. JAGODZIŃSKA Barbara – 471 głosów,
2. STANKIEWICZ Witold – 88 głosów,
3. JUŚCIŃSKA Urszula Jolanta – 62 głosy,
4. PIETKIEWICZ Paweł Mariusz – 68 głosów,
5. MOSIEK Marta Magdalena – 177 głosów,
6. MAĆKOWSKA Ewa Janina – 38 głosów,
7. ŁOZIŃSKA Beata Czesława – 67 głosów,
8. STĘPIEŃ Robert Andrzej – 142 głosy.

Lista nr 16 – KWW PAWŁA CZARNEGO
1. CHODOROWSKI Stanisław Tadeusz – 102 głosy,
2. BUJACZ Zenon Stanisław – 357 głosów,
3. ZIEMLICKI Norbert Kamil – 60 głosów,
4. BOROWSKI Krzysztof Andrzej – 30 głosów,
5. KOPROWSKA Patrycja – 81 głosów,
6. NIECKARZ Bartłomiej Andrzej – 65 głosów,
7. CIEŚLIK Halina – 26 głosów,
8. RACKA Grażyna – 233 głosy.

Okręg wyborczy Nr 2
Lista nr 10 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. CIOŁEK Łukasz Tadeusz – 343 głosy,
2. JARMOLIŃSKI Wiesław Jan – 42 głosy,
3. MUZYKA Magdalena – 17 głosów,
4. KUTERNOGA Agnieszka Joanna – 23 głosy,
5. KINAL Ewelina Kamilla – 26 głosów,
6. TRZEŚNIOWSKA Alicja – 19 głosów,
7. SUŁEK Kamil – 43 głosy.

Lista nr 15 – KWW WOŁOWSKA KOALICJA OBYWATELSKA
1. CHMURA Dariusz – 470 głosów,
2. WYGODA Janusz – 95 głosów,
3. HAWRYLAK Katarzyna Anna – 48 głosów,
4. MALINOWSKI Marcin Hubert – 122 głosy,
5. KOSMALA Lidia Agnieszka – 89 głosów,
6. KRUPA Agnieszka – 58 głosów,
7. BORZYŃSKI Rafał Lucjan – 150 głosów.

Lista nr 16 – KWW PAWŁA CZARNEGO
1. ŚWIĄTEK Emilia Barbara – 263 głosy,
2. HERMASZEWSKA Małgorzata – 214 głosów,
3. ZYGOŃ Jan Kazimierz – 172 głosy,
4. DUTKIEWICZ Włodzimierz – 43 głosy,
5. STEBNICKA Magdalena – 32 głosy,
6. OPAŁA Arkadiusz Damian – 31 głosów,
7. PACZKOWSKI Grzegorz – 88 głosów.

Okręg wyborczy Nr 3
Lista nr 10 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. NEJMAN Andrzej Stanisław – 153 głosy,
2. GROCHOLSKA Justyna Malwina – 134 głosy,
3. RUTOWICZ Waldemar – 170 głosów,
4. KUTNA Elżbieta – 87 głosów,
5. KAWALEC Mirosław – 43 głosy,
6. ADAMEK Józef – 26 głosów,
7. MALESA Beata – 12 głosów.

Lista nr 15 – KWW WOŁOWSKA KOALICJA OBYWATELSKA
1. RZESZOWSKI Krzysztof Kazimierz – 222 głosy,
2. CZARNOWSKI Janusz – 226 głosów,
3. MASTELA Celina – 122 głosy,
4. SZPAK Marian Grzegorz – 130 głosów,
5. DOLAT Agnieszka – 95 głosów,
6. WŁODARSKA Joanna – 118 głosów,
7. WIELICHOWSKI Krzysztof Robert – 65 głosów.

Lista nr 16 – KWW PAWŁA CZARNEGO
1. CZARNY Paweł – 209 głosów,
2. ŁABUDA Piotr – 56 głosów,
3. SKORUPA Marek Andrzej – 43 głosy,
4. KOPCZA Agnieszka – 42 głosy,
5. JÓZEFOWICZ Małgorzata Dorota – 24 głosy,
6. JÓŹWIAK Rafał Damian – 6 głosów,
7. ŻUK Lena Anna – 7 głosów.

Okręg wyborczy Nr 4
Lista nr 10 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. CAP Mieczysław – 139 głosów,
2. TYMCZYSZYN Grzegorz Karol – 244 głosy,
3. OWCZARZAK Amelia – 38 głosów,
4. KUCHARCZYK Bogusław – 47 głosów,
5. WECHMAN Lucyna – 13 głosów,
6. CIENIAWSKA Daniela Helena – 74 głosy,
7. ZABŁOCKI Stanisław – 32 głosy,

Lista nr 15 – KWW WOŁOWSKA KOALICJA OBYWATELSKA
1. TOMKÓW Jan Bronisław – 262 głosy,
2. PACH Adam Zygmunt – 171 głosów,
3. SAWA Wiesława – 208 głosów,
4. MUCHA Krzysztof – 183 głosy,
5. GÓRA Adam Aleksander – 146 głosów,
6. IDCZAK Bożena – 44 głosy,
7. SIRANT Irena – 48 głosów.

Lista nr 16 – KWW PAWŁA CZARNEGO
1. ŁUKASZEWSKA Agnieszka Joanna – 171 głosów,
2. BEK-KACZKOWSKA Izabela Maria – 32 głosy,
3. DULĘBA Stanisław – 18 głosów,
4. SMERYKANYCZ Andrzej – 40 głosów,
5. MALEWICZ Edyta Maria – 39 głosów,
6. PIĄTEK Irena Weronika – 31 głosów,
7. CZERYBA Zbigniew – 60 głosów.